Finał Szlachetnej Paczki w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Chojnowie.

 

W tym roku – tak jak w poprzednim, finał Szlachetnej Paczki został zorganizowany (w dniach 8-9 grudnia) na terenie Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chojnowie. 

W przygotowania rozpoczęły się już dużo prędzej – mówi dyrektor Poradni dr Celina Witkowska. Lider całego projektu – pan Paweł Grabek przychodził do naszej placówki kilkakrotnie. Chciał mieć pewność, że wszystko będzie zapięte na przysłowiowy „ostatni guzik” Widać, że był bardzo zaangażowany. W dniu 5 grudnia, zebrał się cały zespół. Wolontariusze długo obradowali. Ustalali szczegóły, dzielili swoje obowiązki. Panowała przy tym wyśmienita atmosfera.

Ostatecznie udało się! Darczyńcy przywozili łóżka, żywność, obuwie, wózek elektryczny dla osoby niepełnosprawnej. Nierzadko wartość materialna pomocy dla jednej rodziny przekraczała nawet kwota 5-10 tys. zł. Ostatecznie pomoc otrzymało 19 rodzin. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że całe przedsięwzięcie obejmowało nie tylko osoby żyjące w niedostatku, ale również niepełnosprawne, które często są marginalizowane w środowiskach – dodała pani dyrektor.

Wszystkim darczyńcom dziękują organizatorzy oraz pracownicy Poradni Psychologiczo-pedagogiczej. Zapraszając na następny rok! Do zobaczenia.

 

 

szlachetnapaczka