W dniu 14.04.2024r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnowie zainicjowała pierwsze zajęcia w ramach programu „Dla Każdego Coś Dobrego”. Jest to cykl warsztatów autorstwa Pani Dyrektor Poradni Celiny Witkowskiej, które będą odbywały się w Domu Dziecka „Słoneczko”.

Akcja MIESIĄC ZDROWIA PSYCHICZNEGO zakłada organizację kampanii propagującej podejmowanie pierwszego kontaktu ze specjalistą zdrowia psychicznego oraz organizację pierwszych bezpłatnych konsultacji psychologicznych/terapeutycznych dla wszystkich osób zmagających się z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami nastroju, epizodami depresyjnymi, czy samą depresją, które z powodów emocjonalnych lub ekonomicznych nie podejmują leczenia..

W październiku 2023 r. rozpoczęła w Legnicy działalność Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży realizowana przez Fundację Centrum Terapii i Rozwoju. Poradnia działa w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wizyty są bezpłatne, nie obowiązuje rejonizacja i nie są wymagane skierowania.